ATRAKCJE TURYSTYCZNE CISOWA I OKOLIC

Czysta, szeroka i piaszczysta plaża – nad którą serdecznie zapraszamy !!!

1. Farma elektrowni wiatrowych - Cisowo

Obecnie są to jedne z największych wiatraków w Europie, o wysokości 118 m i mocy 2 MW każdy z większych. Duży wiatrak posiada moc 2MW. Średnica wirnika wynosi 52m, a wysokość 118m. Średnica przy podstawie to 3m. Przy ładnej pogodzie wiatraki widać nawet z odległości 20km ( wszystkich wiatraków jest w sumie 15 - 9 dużych oraz 6 mniejszych.

2. Kościół p.w. św. Stanisława Kostki z 1321 r.

-wzniesiony w stylu gotyckim, murowany, jednonawowy. W jego wnętrzu znajduje się barokowa ambona i ołtarz główny oraz renesansowe ławy i chór ( wszystko w drewnie ), płyta nagrobna JOCHANESA SCHLUTIUSA i BARBARY SCHEINNANIN i kamienna kropielnica z XIV wieku.

3. Pomnik poległych żołnierzy niemieckich w I wojnie światowej.

4. Budownictwo zagrodowe z XIX wieku

- Osada położona w północno-zachodniej części wsi ,która stanowi pozostałość osadniczą Słowian zachodniopomorskich.

5. Wiekowy Cis ( jedyny taki we wsi od którego powstała nazwa miejscowości )- znajduje się w ogrodzie, na terenie rekreacyjnym posesji na którą serdecznie zapraszamy – Dom Pod Wiatrakami – CISOWO 6

5’. Aquapark „Panorama Morska” w Jarosławcu

- to największy nad Morzem Bałtyckim kompleks basenów zewnętrznych z podgrzewaną wodą (czynny 7 dni w tygodniu od 24 kwietnia do 7 października); oferuje największy w Polsce basen ze sztuczną falą i gejzerami powietrznymi, basen rekreacyjny z rwącą rzeką, zjeżdżalniami i masażami, dwa baseny wielofunkcyjne z punktem wodnego masażu ściennego, masażem karku, gejzerami powietrznymi, grzybkiem wodnym, leżankami wodnymi z masażem powietrznym, klubem fitness, kriokomorą, łaźnią parową, „słoneczną łąką”, placem zabaw dla dzieci i innymi atrakcjami.

 

6. Jezioro Kopań ( Witowskie)

-1,5 km od Cisowa, doskonałe miejsce pieszych wycieczek z dala od zgiełku letnich kurortów Darłowa i Darłówka ( cisza, spokój, dzika przyroda – jednym słowem pełen relaks )

- powierzchnia 790 ha, długość 5 km, szerokość 2,2 km, średnia głębokość 1,9 m, maksymalna 3,9 m. Jest to jezioro przybrzeżne, bogate w ryby, będące lęgowiskiem i ostoją licznych gatunków ptactwa.

7. Letni kurort – Darłówko

- 2,0 km od Cisowa drogą twardą z płyt drogowych – betonowych tuż przy farmie wiatrowej (dozwolony przejazd samochodem, oznakowany rowerowy Średniowieczny Szlak Cystersów ,jedna z dróg na tzw. Cisowską Plażę – w odróżnieniu od Darłówka niezatłoczoną , cichą i spokojną)

8. Darłowo – wraz z wszelkimi atrakcjami opisanymi w zakładce : ATRAKCJE TURYSTYCZNE DARŁOWA

- 3,0 km od Cisowa drogą asfaltową.

9. Letniskowa miejscowość Bobolin -8 km od Cisowa, wraz ze słynnymi bunkrami owianymi tajemnicą budowlami, pozostałymi po II Wojnie Światowej. Położone są one wzdłuż wybrzeża pomiędzy Bobolinem, a Darłówkiem.

10. Uzdrowisko Dąbki – (10 km drogą asfaltową )

Kuszące szerokimi i czystymi plażami, zarówno nad morzem ,jak i Jeziorem Bukowo wraz z przystanią żeglarską ( możliwość cumowania jachtu, łodzi i innego sprzętu pływającego. Oferowane są również rejsy wycieczkowe stateczkiem MILKA. Przy przystani - wypożyczalnia sprzętu pływającego oraz szkoła windserfingu). Występują tu liczne szlaki kajakowe ( rzeka Wieprza i Grabowa, jezioro Bukowo )oraz ścieżki rowerowe.

11….. jak i wiele innych i ciekawych miejscowości

Na tym terenie występują również znakowane SZLAKI TURYSTYCZNE

Koszaliński Szlak Nadmorski (czerwony) odcinek międzynarodowego szlaku E-9 prowadzącego z Brestu (Francja) do Braniewa. Prowadzi wzdłuż Bałtyku przez nadmorskie kąpieliska od Dźwirzyna do Wicia (102 km). W najbliższej okolicy przebiega on od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko do Wicia ( około 30 km).

Szlak Rezerwatów (niebieski) długość 71,5 km. Rozpoczyna się w Darłówku kończy w Polanowie. Na trasie rezerwatu Pomniki przyrody, zamki w Darłowie i Kręgu. Przez Gminę Darłowo przebiega odcinek około 15 km od Darłówka przez Darłowo, Zakrzewo Dolne, Zielnowo i Kowalewice.

Szlak Wiatraków (zielony) długość 13 km. Rozpoczyna się w Darłowie z Zamku Książąt Pomorskich, biegnie przez Cisowo, wzdłuż południowego brzegu jeziora Kopań. Kończy się w miejscowości Wicie, łącząc się z czerwonym Szlakiem Nadmorskim. Na trasie liczne zabytki, widoki na panoramę nadmorską oraz park elektrowni wiatrowych.

Szlak Zabytków Średniowiecza (czarny) - Średniowieczny Szlak Cystersów - długość 104 km. Polecany szczególnie dla rowerzystów i turystów zmotoryzowanych. Przebiega przez: Darłowo, Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo, Dąbki. Na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, grodziska i zabytki budownictwa wiejskiego.

Szlak turystyki wodnej - rzeka Wieprza - spływ kajakowy Kępice-Darłowo.

 

 

© 2009-2018 NordMedia.pl