Inne atrakcje

Powrót

Aquapark Balticlandia
Aquapark znajduje się tuż przy plaży na terenie Ośrodka Wczasowego Jantar w Darłówku. Mnóstwo atrakcji dla dużych i małych, sprawia, że Balticlandia to doskonały sposób na aktywny wypoczynek i relaks dla całej rodziny.

Park Linowy „Nad Bałtykiem”
Jest to sposób na aktywną formę rozrywki, która trafia do odbiorców w różnym wieku. Ze względu na różne trudności tras (treningowa, dziecięca oraz trasy o średnim i wyczynowym stopniu trudności), każdy może się tu zmierzyć kondycyjnie i wyczynowo. Park Linowy znajduje się przy Alei Parkowej w Darłówku Zachodnim.

Lunapark Krasnal
Wesołe miasteczko znajdujące się tuż przy kanale portowym obok mostu w Darłówku Wschodnim. Oferuje szereg atrakcji i zabaw nie tylko dzieciom. To miejsce gdzie bawią się całe rodziny.

Leonardia – inteligentna rozrywka
Park odpoczynku i dobrej zabawy znajduje się w poddarłowskiej wsi Krupy oddalonej od centrum Darłowa o 7 km (5 min). Tu znajduje się około stu gier jedno i wieloosobowych. Proste zasady sprawiają, że zabawa jest wspaniałą rozrywką dla najmłodszych i tych nieco starszych graczy. Park Leonardia czynny jest codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00, a koszt biletu: ulgowy 14 zł (dzieci i młodzież do 15 roku życia oraz emeryci powyżej 65 roku życia, za okazaniem legitymacji) normalny 17 zł.

Uzdrowisko Dąbki
Oddalone od Darłowa około 7 km (10 min). Wieś turystyczna położona nad brzegiem Bałtyku i Jeziora Bukowo. Dobre miejsce dla spragnionych relaksu, kontaktu z naturą, pragnących zregenerować swe siły w jednym z wielu tutejszych ośrodków rehabilitacyjnych. Będąc w Dąbkach warto odwiedzić urokliwą przystań rybacką na plaży, skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego oraz złapać wiatr w żagle w centrum windsurfingu. Niedaleko Dąbek znajduje się Bobolin – wieś turystyczna z piękną, piaszczystą i szeroką plażą. Tu także zlokalizowane jest Ranczo Mustafa – stadnina koni, jedna z największych w regionie.

Mini ZOO Wicie
Wieś letniskowa oddalona 15 km od Darłowa, którą polecamy rodzinom z małymi dziećmi. Tu bowiem znajduje się Mini Zoo, a w nim ponad 50 gatunków zwierząt, ptactwo ozdobne, papugi, świnki wietnamskie itd. Mini Zoo latem jest czynne w godzinach od 9:00 do 20:00 w cenie 6 i 9 zł. Wieś Wicie – skrywa również ciekawostkę geograficzną. To właśnie tu znajduje się środek polskiego Wybrzeża Bałtyku.

Jarosławiec – Muzeum Bursztynu
Wieś turystyczna z wybrzeżem klifowym i latarnią morską z 1829 roku. Oddalona od Królewskiego Miasta o około 24 km (20 min), położona jest na szlaku czerwonym. Warty uwagi Turysty jest zewnętrzny Park Wodny Panorama Morska, który w przypadku sztormowej pogody jest idealną alternatywą dla kąpieli wodnych. Będąc w Jarosławcu zachęcamy do obejrzenia Muzeum Bursztynu (ul. Nadmorska 1b).

Słupsk – stała wystawa prac S.I. Witkiewicza
Oddalony o 46 km (35 min) od Darłowa jest ważnym centrum gospodarczym, kulturowym i naukowym Pomorza Środkowego. Darłowo ze Słupskiem powiązane jest od wieków historią, kulturą i tradycją. Mimo to polecamy Turystom z wielu powodów. Przede wszystkim ze względu na srebrny ołtarz darłowski, który można zobaczyć w słupskim Muzeum Zamku Książąt Pomorskich. Wyjątkowość tego miasta tkwi jednak w jedynej w Polsce i na świecie, stałej wystawie prac Stanisława Ignacego Witkiewicza, którą można obejrzeć w słupskim Muzeum Książąt Pomorskich.

Słowiński Park Narodowy – Światowy Rezerwat Biosfery
Jeden z 23 parków narodowych w Polsce. Utworzony jest w 1967 roku. Jest położony w środkowej części polskiego wybrzeża, w województwie pomorskim. Został włączony przez UNESCO do sieci Światowych Rezerwatów Biosfery. Charakterystycznymi elementami Parku są przymorskie jeziora, bagna, łąki, torfowiska, nadmorskie bory i lasy, a przede wszystkim wydmowy pas mierzei z ruchomymi wydmami.

Fort Marian
Oddalone od Darłowa 22 km (20 min). Znajduje się przy drodze krajowej nr. 6, około 3km za wsią Malechowo kierując się na Koszalin. To tu od wielu lat miłośnik militariów, organizator darłowskich zlotów – Marian Laskowski – kolekcjonuje sprowadzany z różnych stron świata sprzęt militarny. Można tu między innymi zwiedzić muzeum militariów, gdzie wyeksponowano wiele motocykli, broni, różnego typu, mundurów wojskowych oraz pojazdów zarówno tych ciężkich gąsienicowych, jak i nieco mniejszego kalibru. Po wyjątkowym muzeum oprowadza sam właściciel, opowiadając niesamowite historie i ciekawostki. Istnieje tu także możliwość skorzystania z przejażdżki jednym z pojazdów